Main menu

Jelenlegi hely

A 2019-2020 tanév eseményei

Ecovid19 (We will use e-teaching against covid2019) projekt

Digitális formában dolgozunk a világjárvány idején. Ez a projekt áprilisban indult és június végén fejeződik be. A diákok és a tanárok együttmûködtek, és elkészítették a projekt emblémáját és bevezetését. Az iskolák megosztják bevált gyakorlataikat a folyamat során, és végül összegyűjtik az összes tanár-útmutatót annak érdekében, hogy közös terméket hozzanak létre a többi tanár számára az egész világon. A tanulók aktívan részt vesznek az online órákban, időről időre visszajelzéseket adnak tanáraiknak.

Bővebb információ:

https://twinspace.etwinning.net/112702/home

Tanulás Scottie-val

 

Európai múzeumtúrák

A 8-15 éves tanulók interaktív és együttműködéssel létrejött múzeumtérképet készítettek a Tour Builder segítségével.
Meglátogattuk országaink múzeumát, és feltöltöttük a térképre a látogatás videóit, szövegeit és prezentációit.
Ezután elkészítettünk egy játékos tesztet angolul, a LearningApps "milliomos" segítségével, amely a múzeumok látogatásával kapcsolatos játék.
Végül a diákok közös munkája egy interaktív kincsvadászat volt, amelyet egy Google térképpel készítettünk.
A gyerekek transznacionális csapatokban dolgoztak, és a térképhez három nyomot adtak a projekt minden múzeumáról.Ezek a nyomok lehetővé tették a játékosoknak, hogy kitalálják a múzeumok nevét a térképen.

További részletek:

https://eumuzeum.blogspot.com/

STEM kapcsolódás és foglalkozások (STEM Association and Professions) - projekt

A STEM összehozza a tudomány, a matematika, a technológia és a műszaki ismeretek tudományágát, és integrálja azt a tantervbe. Fejlesztjük a tanulóink 6C készségeit, a kritikai gondolkodást, az együttműködést, a kommunikációt. Fejlesztjük a felelősségvállalási készségeket gyermekeinkben. Megpróbálunk egy olyan tanulási környezetet biztosítani, amely tele van kíváncsisággal, kritikus gondolkodással, kérdőjelekkel és innovációval. Képesek lesznek a gyakorlatban problémát megoldani, és különböző foglalkozásokkal ismerkednek meg. Fejlesztjük az angol nyelvtudást is. Megmutatjuk gyermekeinknek, hogyan kell használni a technológiát a különféle web2 eszközökkel.

További részletek:

https://view.genial.ly/5ed67c0bbacf2c0da6555f6a/game-breakout-stem-assosiations-and-professions

A négy évszak könyve (The book of the four seasons) - projekt

A 8–14 éves diákok kollaboratív formában könyvet készítenek a négy évszakkal kapcsolatos történetekről, és az olvasási munkamenet során megosztják őket a partnerekkel.

További részletek:

https://anegyevszakkonyve.blogspot.com/

Tündérkert (Fairy Garden) - projekt

A Fairy Garden (Tündérkert) projektünket egy török partnerrel alapítottuk még júliusban. 22 ország 70 pedagógusa csatlakozott hozzá Tunéziától az Egyesült Királyságig, fantasztikus munkák születtek a projektben. Lenyűgöző, hogy bár szinte minden országban bezártak már az iskolák, a digitális oktatás bevezetése után az olasz partnerek a többi nehéz helyzetben lévő országok partnereivel együtt rendületlenül folytatják a munkát.
7-10 éves tanulók elkészítenek egy tündérkertet. A gyerekek tündérmesékkel ismerkednek, és bemutatják népmeséiket a többi országban élő partnereknek. Összehasonlítják őket. Minden osztály készít egy valódi tündérkertet az osztálytermében, akinek nem volt rá lehetősége, az otthonában. Virtuális kincsvadászatot rendezünk az interneten. Minden iskola fotót készít az elkészült minikertről, majd egyesítve őket végül egy közös könyvünk és térképünk lesz a "varázslatos tündérkertünkről".
Nemzetközi közös blogunk itt érhető el:
https://fairygardenetw.blogspot.com/
Magyar nyelvű sajátunk pedig itt:

https://sites.google.com/view/tundrekert/f%C5%91oldal?authuser=0

Karneváli maszkok könyve (Carnival Masks Storybook) - projekt

 8 és 14 év közötti diákok elkészítik a Carnival Masks Storybook-ot. Bemutatjuk hazánkban a karneváli maszkokat. Minden partner kiválasztja egy másik ország maszkját. A tanulók kitalálnak egy történetet a választott karakterről és lerajzolják azt. Készítünk egy e-könyvet a történetekkel. Megosztjuk egymással az iskolai karneváli ünnepségeket a TestvérTéren.

Bővebb információ az alábbi linken található:

https://maszkkonyv.blogspot.com/

Impresszió

A Lázár Ervin Program elemeként az iskolánk 4. évfolyamos tanulói részt vehettek a Miskolci Szimfonikus Zenekar, Impresszió című előadásán, a (MŰHA) Művészetek Háza Hangversenytermében, Miskolcon.

 

 

 

 

 

 

 

Digitális Témahét

Powered by emaze

 

Tavaszi sulikóstoló

XII. Nemzetközi felolvasómaraton

József Attila műveit szólaltattuk meg a költő születésének 115 évfordulója alkalmából, a 12. Nemzetközi Felolvasómaratonon, kedden 2020. február 18-án.

Részletek az eseményről: http://konyvtar.hargitamegye.ro/hu/nd/836/a-jozsef-attila-felolvasomaratonrol-szamokban-tobb-mint-36-000-felolvaso-a-vilag-10-orszagaban


Megyei Angol Nyelvű Országismereti Verseny

Idén 16. alkalommal került iskolánkban megrendezésre a Megyei Országismereti Verseny.

A 6.a osztály színvonalas keringő-táncbemutatója után tartott megmérettetés izgalmas feladatokkal szolgált a vállalkozó 12 csapat (összesen 36 tanuló) számára.

eredmények itt találhatóak.

Iskolánk tanulói (Gál Olivér, Herendi Tamara, Sándor Anna Dóra)
mint minden évben, idén is- versenyen kívül indultak, a III. helyen végeztek. Felkészítő tanáruk: Sándorné Varga Andrea

Másik csapatunk (Bakter László, Eperjesi Bence, Hankó Zsolt) szintén ügyesen szerepelt.

Gratulálunk, és további sikereket kívánunk minden diáknak, felkészítő pedagógusnak!

Fotók az eseményről az alábbi linken láthatók:

https://photos.app.goo.gl/dGySc4dHhXZL8HZC8

Farsang február 13.

A farsangi jelmezek győztesei (az egyéni helyezettek):
1.     Spártai harcos: Gál Olivér 4.a
2.     Páva: Szalatnay Zoé: 3.a
         Tavasz hirnöke: Herendi Tamara: 4.a
3.     Lego: Szombati Benedek: 1.a
         Bíborholdfény az indiánlány: Schmiege Bíborka: 3.a

További képek https://photos.app.goo.gl/dSNP2ZRrbMqzWNWa6

                

Biztonságos Internet Nap 2020

 

Tradicionális játékok és sportok - nemzetközi projekt

Elfelejtett, hagyományos játékok és sportok megismerése. Minden részt vevő ország megtanítja a diákoknak a különböző nemzetek tradicionális játékait.

2019. május-2020. február

https://read.bookcreator.com/5O5WzfOKpegLobOgmR0TCBtkmk13/UxOWTA3eT0iSVtEIFyboew

eTwinning szakácsok - nemzetközi projekt

Ennek a projektnek a célja, hogy tájékoztassa a tanulókat az egészséges táplálkozási szokásokról, és alkalmazzák azokat a mindennapi életben. Ezen információk megtanulása közben a különböző országok tanulói csoportmunkát végeznek barátaikkal és használják a web 2.0 eszközöket.

2019.július-2020. február

A projekt tartalmáról az alábbi blogoldalon olvashatnak:

https://etwinningszakacs.blogspot.com/

A kívánságaink fája - nemzetközi projekt

7-15 éves diákok közös kívánságfát hoznak létre. Egy igazi vagy rajzolt fát díszítünk diákjaink által írt kívánságkártyák felhasználásával. Angolul írják meg az új évre vagy más ünnepségre vonatkozó kívánságukat, és a kártyákat a fára teszik. Ezután minden iskola kívánságkártyát készít a többi partner számára. A többi országból származó kártyák kinyomtatásra kerülnek, és a közös kívánságfát díszítik. Végül lesz egy "legjobb kívánságfánk".

2019. július-2020. január

A projekt tartalmáról az alábbi blogoldalon olvashatnak.

https://kivansagfa.blogspot.com/

Kövesd a kis herceget! - nemzetközi projekt

A gyerekek olyan témákat tanulnak könnyebben, amelyek érdeklik őket. Annak érdekében, hogy a tanulás érdekes és szórakoztató legyen, megünnepeltük az európai nyelvek napját az A kis herceg című világklasszikus könyv segítségével. Diákjaink saját nyelvükön készíthettek eredeti alkotásokat, miközben felfedezték a nyelvek közötti hasonlóságokat és különbségeket.

Projekt koordinátorok:

Dilek Emir, Şehit Piyade Astsubay Çavuş Soner Özübek İlkokulu, Tepebaşı, Törökország

Suszterné Fükő Judit, Bulgárföldi Általános Iskola, Magyarország

A projekt időtartama:

2019. szeptember-2020. január

A projekt tartalmáról az alábbi blogoldalon olvashatnak.

https://followtheprince.blogspot.com/p/gondolatok.html

 

Karácsonyi műsor

     

Advent - Családi nap

           

  

  

A kódolás órája december 15.

 

Mikulásvonat

 

 

Téli sulikóstoló

Angol nyelvi verseny

A kéttannyelvű iskoláknak rendezett angol Karácsonyi Versenyen két csapattal indultunk, iskolánk diákjai mindkét csapattal első helyezést értek el. Gratulálunk!

3-4. osztály:

Schmiege Bíborka 3. a

Csomós Zsófia 3. a

Herendi Tamara 4. a

Sándor Anna 4. a

5-6. osztály:
Ambrus Attila 5.a
Merczel Dániel 5.a
Fajta Réka 6.a
Nagy Melinda 6.a.

 

 

 

Egészség hete

   

Pályaorientációs nap

Sulikóstoló

 

Halloween

     

Megemlékezés október 23-ról

eTwinning Magyarország Verseny 2019

Iskolánk 2.b osztályos tanulói az elmúlt tanévben végzett "Mesés kalandok-Kódolj és játssz!" projektjükkel bejutottak az eTwinning Magyarország Verseny 2019 döntőjébe, ahol különdíjat nyertek el az általános iskolák kategóriájában. Tavalyi osztályfőnökük, Suszterné Fükő Judit kísérte el őket. Gratulálunk a gyerekeknek a kiemelkedő teljesítményükhöz, valamint 24 osztálytársuknak, akik a projektben részt vettek.

 

Állatok világnapja

Megemlékezés az aradi vértanúkról

A kódolás hete 2019

 

   

Zenei világnap

Hulladékgyűjtés

Nyelvek Európai Napja szeptember 26.

Iskolánk két eseményt szervezett a Nyelvek Európai Napjának alkalmából.

https://edl.ecml.at/…/Country/HU/language/hu-HU/Default.aspx

Szeptember 20. Sportnap

Medieval camp