Main menu

Jelenlegi hely

Monuments across Europe / Műemlékek Európában

  Monuments across Europe

A projekt célja, hogy a gyerekek ismerjék meg az európai országokat és azok főbb műemlékeit, az Európához való tartozás érzése, ismerjék meg az európai történelmet, használjanak digitális eszközöket a többi taggal való kommunikációhoz és munkához, IKT-gyakorlataik fejlesztése. Fejlődjön az együttműködési készségük, legyenek barátaik más országokban, motiválja a gyerekeket, hogy kíváncsiak legyenek más kultúrákra és más nyelvekre.

A projektben iskolánk 4. a osztályának tanulói vettek részt, kapcsolódva a történelmi olvasmányokhoz.

Munkafolyamat: 2019. március-június

Kezdés (március)

A projekt tervezése és a partnerek keresése.

A tanárok és a diákok bemutatkoztak.

Április

Minden osztály műemlékeket és képeket választott és megosztotta őket a többi diákkal

https://twinspace.etwinning.net/86142/pages/page/605829

Május

Választottunk egy műemléket.

Kutatásokat készítettünk a történelméről és arról, hogy ez mennyire fontos a helyiek számára.

Először a gyerekek állították össze a Google Diák közösen szerkeszthető felületén.

Majd átültettük a diákat angol nyelvre.

A kutatás és a képek feltöltése egy közös e-könyv létrehozásához a Twinspace-en.

 

 

 

Videókapcsolatot hoztunk létre a projektben résztvevő két török osztállyal.

Június

A partnerek és az e-könyv segítségével megismerhetik más országokat és műemlékeiket

Az elkészült e-könyvek:

https://cdn.flipsnack.com/widget/v2/widget.html?hash=fvcigf5ko

Monuments across Europe 1

Portugal - Italy - Macedonia - Turkey - Slovakia - Tunisia - Romania - Bosnia-Herzegovina

Monuments across Europe 2

Lebanon - Spain - Ukraine - Hungary - Azerbaijan - United Kingdom - Belgium - Greece

Logo tervezése és a legjobbra való szavazás.

Célok:

A projekt végére azt várjuk, hogy a diákok képesek lesznek néhány ország műemlékét térképre helyezni. Növelje a motivációt a modern nyelv használatával való kommunikációra. Hozzon létre egy kollaboratív e-könyvet az összes kép / rajz segítségével, amelyet mindenki a projekthez készített.

A projektben iskolánk 4.a osztályának tabulói vesznek részt, kapcsolódva a történelmi olvasmányokhoz.

Résztvevő országok:  Albánia, Azerbajdzsán, Belgium, Bosznia-Hercegovina, Bulgária, Horvátország, Csehország, Észtország, Franciaország, Grúzia, Görögország, Németország, Magyarország, Olaszország, Lettország, Libanon, Macedónia, Hollandia, Lengyelország, Portugália, Románia, Szerbia, Szlovákia, Spanyolország, Tunézia, Törökország, Ukrajna, Egyesült Királyság

Időtartam: 2019. március-június

https://twinspace.etwinning.net/86142/home