Main menu

Jelenlegi hely

...ami volt

2018. június - nyári tábor

Idei nyári táborunk 2018. június 18-22-ig zajlott. Különféle programokkal vártuk a táborozókat: ismerkedő és közösségfejlesztő játékok, sziluett-készítés, drámajáték-feladatok, improvizációs játékok, környezetünkben talált tárgyakat keltettünk életre, filmet néztünk, ahhoz kapcsolódó játékokat játszottunk. Fagyiztunk, kirándultunk. Megismerkedtünk a piktogramokkal, kétdimenziós képet alkottunk, meglátogattuk a Diósgyőri Várat. Kavicsot festettünk, a Pannon-tenger Múzeum múzeumpedagógiai foglalkozásán festéket készítettünk ásványokból, megnéztük a múzeum gyerekbarát kiállítását. Alkottunk zenére, kiállítást rendeztünk a gyerekek munkáiból ahol a gyerekek voltak a tárlatvezetők.  Iskolánk 8. osztályos tanulói részt vettek a MOME "Problémamegoldó gondolkodás design eszközével" projektben. Produktumaikat teszteltük a táborban a gyerekek nagy örömére. Kipróbáltuk az újrahasznosított anyagokból készült ügyességi, szórakoztató játékokat. A gyerekek és a tábor pedagógusai is nagyszerűen szórakoztak a hét során.​

Megyei Angol Nyelvi Verseny

A B-A-Z megyei két tanítási nyelvű általános iskolák tanulói számára kiírt ANGOL NYELVI VERSENY szóbeli döntőjében (2018. április 24-én) a 7-8. évfolyamok kategóriában iskolánk tanulója Nikházy Rajmond József 7.a harmadik helyezésést ért el.

Angol nyelvi szövegértési versenyen, amelyet a Hajőcsabai Katolikus Általános Iskola rendezett május 22-én, Nikházy Rajmond harmadik helyezést ért le.

2018.04.13. a megyei angol nyelvű szavalóverseny

2018. április 13-án a Szilágyi Dezső Általános Iskola
megyei angol nyelvű szavalóversenyen vettek részt iskolánk alábbi tanulói:

1.a Csomós Zsófia
      Szalatnay Zoé
2.a Eszlári Amina
      Kövesdi Tamás
      Szegedi Nándor
3.a Bakos Mira
      Tombácz Petra
4.a Gembiczki Lili
      Molnár Kamilla
      Szabó Regina

Versmondóink minden évfolyamon bekerültek a megye legjobb 10 helyezettje közé.

A rendezvény további képeit a nagy képre kattintva megnézheted

2018.04.11. Alsós szavalóverseny

Április 11-én délutám 2 órakor szavalóversenyt rendeztünk az alsós "b" osztályoknak.
Szép számmal jelentkeztek versenyzők.

A téma a tavasz volt.
Szebbnél szebb verseket választottaka a versenyzők. Mindenki jól szerepelt.
A szünetben verset tanultunk, énekeltünk, tavaszi képet színeztünk, amiből kiállítást is rendeztünk.

Minden  gyerek szép élményekkel indult haza.

A rendezvény további képeit a nagy képre kattintva megnézheted.

2018. 04. 09. Házi angol nyelvű szavalóverseny

Házi angol nyelvű szavalóversenyünkön az ügyesen, lelkesen, angol nyelven szavaló diákjainkat
hallgathatta meg a zsűri (Mohr Rita intézményvezető, Kristen Appelson angol nyelvi lektor
és Majorné Vaszkun Anita tanárnő) és a közönség. 

A lelkiismeretes felkészülés a következő eredménnyel zárult:

Kategória

Helyezések

Kitüntetettek

Felkészítő pedagógusok

I. (1.a, 2.a, 3.a, 4.a)

1.
1.
2.
3.

Bakos Mira Regina (3. a)
Szegedi Nándor (2. a)
Tombácz Petra (3. a)
Eszlári Amina (2. a)

Kiss-Bartos Anett
Tardi Andrea
Kiss-Bartos Anett
Tardi Andrea

II. (5.a, 6.a, 7.a)

1.
2.
3.

Erdei Adél (5. a)
Tisza Áron (7. a)
Szegedi Domonkos (5. a)

Tóth Györgyi
Tóth Györgyi
Tóth Györgyi

III. (5.b, 6.b, 8.o.)

1.
2.
3.

Móricz Petra (8. o.)
Vay Dominika (8. o.)
Horváth Krisztofer (5. b)

Tóth Györgyi
Sándorné Varga Andrea
Tóth Györgyi

Gratulálunk! A többi kép megtekintéséhez kattints ide.

"Magyar vagyok...Határtalanul" rajzverseny díjátadó ünnepség Művészetek Házában

2018. március 14-én 14:00-kor került megrendezésre a miskolci Művészetek Házában a „Magyar vagyok… Határtalanul” című rajzpályázat díjátadó ünnepsége és kiállítás megnyitója, melyen iskolánk két nyolcadikos tanulója: Horváth Borbála és Vay Dominika díjazottak lettek. A rajzpályázaton részt vett több száz tanuló közül intézményünkből négy tanuló pályázott. Két másik büszkeségünk: Horváth Vanessza és Radványi Veronika is sikeresen bekerültek azon kiválasztott pályamunkák közé, melyek a kiállításon bemutatást nyertek, így mindegyikük alkotását megtekinthette a nézőközönség. Különlegessége az eseménynek, hogy több felvidéki, erdélyi és vajdasági iskolából is érkeztek munkák bizonyítva a határon túli összetartozást.

Mind a díjazottaknak, mind a kiállítóknak gratulálunk és büszkék vagyunk rájuk

A mellékelt videóban Horváth Borbála: Mátyás király, Vay Dominika: Erős Pista című képe is említésre, bemutatásra kerül.
https://www.youtube.com/watch?v=63qBs1agUy8!

A rendezvény további képeit a nagy képre kattintva megnézheted.

Március 15-i ünnepi műsor

2018. 03.13-án az 1848-49-es forradalom és szabadságharc hőseiről emlékeztünk meg. 

A műsort Tóth-Szabó Györgyné vezetésével az 5.a osztályos tanulók adták. 

A rendezvény további képeit a nagy képre kattintva megnézheted.

2018.02.15. Farsang

Egyéni jelmezesek helyezettjei:
            I. Papagáj
            II. Ősember
            III. Az ember, akibe belecsapott a villám
            IV. Avatar

2018. február 15-én került megrendezésre a hagyományos farsangi bálunk.

Az osztályok tanítóik/tanáraik felkészítésének köszönhetően szebbnél szebb, ötletesebbnél ötletesebb, színvonalasabbnál színvonalasabb jelmezeikkel, produkcióikkal örvendeztették meg egymást és családtagjaikat.

A „bohócos” lendület után a 8. osztályosok nyitótáncával vette kezdetét a farsangi forgatag.

Először az osztályok mutatták be csoportos jelmezeiket, majd az egyéni jelmezesek felvonulása követte ezt. A délután elengedhetetlen részét képezte a limbó és a tombola húzás.

A rendezvényt a zsűri értékelés zárta, ahol minden osztály, illetve az egyéni jelmezesek helyezettjei jutalomban részesültek.

Csoportos jelmezek:

1.a Nyuszik                                    1.b Hóemberek
2.a Lázadó kártyasereg                 2.b Angyalok és ördögök
3.a Kungfu tánc                             3.b Valahol Európában
4.a Coca-Cola                               4.b Kínai sárkány
5.a Alkalmazások                          6.a Bolondos struccok
6.b Királynők és királyok               7.a Hattyúk tava
8.o Nyitótánc

Mindenkinek köszönjük, hogy jelenlétével megtisztelte a gyerekeket és támogatta a diákönkormányzat munkáját!

A rendezvény további képeit a nagy képre kattintva megnézheted.

2018.02.01. Prózamondóverseny

Iskolánk felső tagozatos diákjai számára hirdetett prózamondó versenyünk előtt néhány percben, zenés-verses műsorösszeállítás keretében emlékeztünk meg a magyar kultúra napjáról.

Maga a prózamondó verseny a következő eredménnyel zárult:

Kategória

évfolyam

Díjazottak

Felkészítő tanár

 1. kategória

5.

 

 1. Mata Melissza Mónika
 2. Wechsler Katrin Melani
 3. Horváth Virgínia Erika és
  Ádám Melánia

Király Lászlóné
Király Lászlóné
Király Lászlóné
Megyesi Andrea

 1. kategória

6.

I. Csercsa Emese
II. Kapusztik Máté
III.Horváth Klaudia

Krivjánkszkyné Tóth Beáta
Krivjánkszkyné Tóth Beáta
Megyesi Andrea

Különdíj

5-6.

Kovács Patrik

Krivjánkszkyné Tóth Beáta

               Gratulálunk! A rendezvény további képeit a nagy képre kattintva megnézheted.

2017.12.21. Hangolódás karácsonyra

Iskolánk színjátszói ebben az évben is mesedarabbal örvendeztettek meg minket a karácsonyi műsor keretében.  A kék csodatorta című előadásnak nagy sikere volt mind a gyerekek, mind a felnőttek körében.

A rendezvény további képeit a nagy képre kattintva megnézheted.

2017.11.24. Növendékhangverseny

November 24-én délután, a Premier AMI-val összefogva, hagyományteremtő jelleggel megrendezésre került első növendékhangversenyünk, melyen az énekkar és a gitáron, zongorán tanuló gyerekek mutatták be tudásukat. A gyerekek izgatottak voltak, de szorgalmuknak, kitartásuknak és lelkesedésüknek köszönhetően előadásukat élmény volt hallgatni.​

A rendezvény további képeit a nagy képre kattintva megnézheted.

Pénzügyi gazdálkodás ismeretterjesztő program

 

"A Bulgárföldi Általános Iskolába érkezett 2017. 11. 22-én az OTP Fáy András Alapítványának a nyíregyházi oktatási központja által szervezett Északkelet-magyarországi OK Roadshowja. A megnyitó után az iskola valamennyi tanulója változatos, játékos programokon vehetett részt, és olyan előadásokat hallgathattak, melyekkel pénzügyi ismereteket sajátítottak el."

A program további képeit a nagy képre kattintva megnézheted.

2017.11.09. Pályaorientációs nap

Iskolánkban november 9-én pályaválasztási napot tartottunk.
A délelőtti órákban a gyerekek bemutatót láthattak-hallhattak a rendőr és a tűzoltó szakmákról, a nagyobbak önismereti teszt kitöltésével, a kisebbek pedig játékos formában foglalkoztak a "Mi leszek, ha nagy leszek?" kérdéssel. A 7-8. osztályosok pályaválasztási kiállításon vettek részt.

Délután a tanulók több helyszínen is kézműveskedhettek, és rövid filmeket tekintettek meg szakmákról. Ezután az osztályok diósgyőri focistákkal és szurkolókkal focizhattak, majd végül - kutyasimogatás közben - az állatokkal való foglalkozás néhány fontos szabályával is megismerkedhettek.

A nap eseményeit a nagy képre kattintva megnézheted.

2017.11.08. Zöld Járat

2017.11.08-án iskolánkba érkezett a Zöldjárat (energia a holnapért) edukációs roadshow.

A program bemutatja, hogy:

 1. mi az energia, és hogyan állítjuk elő,
 2. milyen megújuló energiaforrások állnak rendelkezésünkre,
 3. hogyan lehet ezeket az energiaforrásokat környezettudatosan felhasználni,
 4. és miért fontos mindez.

Az előadás keretében Tóth Pál az energiatakarékosság és környezettudatosság témájához kapcsolódóan látványos fizikai kísérleteket mutatott be meg a 7. és 8. osztályos tanulóknak.

A program további képeit a nagy képre kattintva megnézheted.

2017.10.27. Halloween Party

Többi kép megtekintéséhez kattintsd itt.

Az 1956-os forradalomról való megemlékezés

2017. október 20-án iskolai ünnepség keretében megemlékezést tartottunk 1956-os forradalomról. Iskolánk 6.a, 7.a osztályos tanulói és Fajta Réka 4.a osztályos tanuló egy rendkívül színes, mozgalmas, megható műsor keretében fejezték ki tiszteletüket 1956 hősei iránt.

A rendezvény képeit a nagy képre kattintva megnézheted.

Megyei Angol Országismereti Verseny

A verseny képeit a nagy képre kattintva megnézheted.

2017.10.19-én iskolánk immár tizenharmadik alkalommal rendezett országismereti vetélkedőt a negyedik osztályosok számára.

Témája: Nagy-Britannia, USA, Ausztrália, Kanada, Új-Zéland térképe, zászlaja, népei, ünnepei, fővárosa, nevezetes épületei, helyei, állatai, Nagy-Britannia részei, városai, jelképei, védőszentjei. A királyi család, A brit és az amerikai angol nyelv leggyakoribb eltérései.

A versenyzőknek először tíz tartalmi hibát kellett megtalálniuk egy New York-ról szóló levélben. Majd ki kellett tölteniük egy táblázatot, melynek témája az Egyesült Királyság volt. Meghallgattak egy Londonról szóló dalt, majd válaszoltak egy angol nyelvű nyári tábor szórólapjára vonatkozó kérdésekre. Teszteltük a tanulók memóriáját is, 10 szót kellett megjegyezniük 1 perc alatt. A következő feladatban a képeken látható tárgyak és fogalmak brit és amerikai angol megfelelőjét kellett kiválasztaniuk. A kvíz megoldása és értékelése QR kód és mobiltelefon segítségével történt, majd puzzle darabkákból összerakták London nevezetességeit.

A verseny eredményi itt.

Az őszi hulladékgyűjtés

Az őszi hulladékgyűjtésünk eredményei:

I. helyezett: 6.b - 790 kg
II. helyezett: 7.a - 721,5 kg
III. helyezett: 4.a - 645 kg

További osztályok gyűjtési eredményei:
1.a 188 kg, 1.b 141 kg,
2.a 411 kg, 2.b 143 kg,
3.a 435 kg, 3.b 57,5 kg, 4.b 81 kg
5.a 480 kg, 5.b 116 kg,
6.a 246 kg, 7. b 54 kg,
8. osztály 459 kg. 

Kérjük, gyűjtsétek tovább is a papírt, kartont, PET palackot, így vigyázva Földünkre!

Október 6. Aradi Vértanúk

Iskolánk 7.b osztályos tanulói emlékeztek meg október 6-ról.

A műsorban versekkel és dalokkal idézték fel a 13 aradi vértanút és Batthany Lajost.

 

2017.10.01. Zenei világnap

 

Egy varázslatos hangversenyen vettek részt iskolánk tanulói október 1-jén a Művészetek Házában.

A Miskolci Szimfonikus Zenekar óvodásoknak és kisiskolásoknak szóló koncertje a Játsszunk zenét a szimfonikusokkal. A program emblematikus főszereplője Csuka Tímea csellóművész és zenetanár, aki mesés történetbe ágyazva kalauzolta el a gyermekeket a zene világában.

A gyerekek testközelből találkozhattak egy szimfonikus nagyzenekarral, átélhették az élő zene különleges hangulatát, mindeközben az ő gyermeki nyelvükön és látásmódján keresztül kaptak betekintést ebbe a különleges világba.

A előadás fontos eleme  volt  az interaktivitás és az élményszerűség, melynek a látványos képi-, és hanghatások adtak még különlegesebb hátteret.

Játsszunk zenét a szimfonikusokkal egy felhőtlen játék, amelynek viszont természetes, elválaszthatatlan részét képezik a zenei gyöngyszemek és a muzsikálás minden fortélya.

Feledhetetlen élmény volt.

2017.09.20. Sportnap

Szeptember 20-án az alsósoknak sportnapot szerveztünk az iskolában, ahol több,  mint tízféle játékot próbálhattak ki a gyerekek. Nagyon jól érezték magukat és a nap végére mindenki elfáradt.

A kirándulás képeit a nagy képre kattintva megnézheted.